Znaczenie konsumpcji octu jabłkowego na odchudzanie: potwierdzone naukowo

Łyżeczka ocetu jabłkowego przed pierwszym posiłkiem dnia może przynieść widoczne rezultaty w procesie odchudzania – jest to pogląd podzielany przez wielu. Najświeższe wyniki badań naukowych potwierdzają skuteczność tej metody, mogącej przynieść efekty już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Picie ocetu jabłkowego w celu redukcji nadmiaru kilogramów jest powszechnie znane i praktykowane od wielu lat. Warto jednak zaznaczyć, że nie powinno ono stanowić głównej strategii do walki z nadwagą. Zaleca się stosowanie ocetu jabłkowego jako dodatku do zdrowego trybu życia, obejmującego zrównoważoną dietę bogatą w wartościowe składniki oraz regularną aktywność fizyczną.

Teraz pojawiły się nowe dowody sugerujące, że picie ocetu jabłkowego rzeczywiście ma wpływ na utratę wagi. Badanie opublikowane w czasopiśmie „BMJ Nutrition, Prevention & Health” analizowało wpływ różnych ilości tego produktu na osoby zmagające się z nadwagą lub otyłością.

Dr Rony Abou-Khalil, główny badacz zespołu prowadzącego badania na Uniwersytecie Świętego Ducha w Kasliku w Libanie, stwierdził: „Wyniki sugerują, że ocet jabłkowy może przynosić potencjalne korzyści w poprawie parametrów metabolicznych związanych z otyłością i zaburzeniami metabolicznymi u osób otyłych”.