Za pomocą prostych kroków pozbądź się niechcianego nadruku z ulubionej koszulki

Są takie koszulki czy bluzy, które dosłownie nosimy na sobie od dłuższego czasu. Ubrania te, często mają dla nas specjalną wartość, a ich wygodę i komfort użytkowania doceniamy szczególnie. Niekiedy jednak zdarza się, że mimo wielu zalet taka koszulka lub bluza posiada pewną wadę – niepożądany nadruk. Czy można go jakoś usunąć, nie niszcząc przy tym tkaniny? Na szczęście okazuje się, że istnieją na to metody.

Do usuwania nadruków z ubrań stosuje się różne chemiczne środki dostępne na rynku. Produkowane są one konkretnie do tego celu i działają poprzez rozpuszczanie kleju lub farby, którymi nadruk jest przymocowany do tkaniny. Aplikacja takiego produktu odbywa się na wewnętrzną stronę ubrania, tam, gdzie umieszczona jest folia z nadrukiem. Następnie nadruk jest delikatnie usuwany. Podobny efekt może dać użycie rozpuszczalnika. Niemniej jednak, należy podkreślić, że nie są to metody zalecane do domowego użytku. I choć są one powszechne w zakładach produkcyjnych, gdzie odbywają się na większą skalę, to jednak koszt takiego produktu jest znaczny, często przekraczający wartość nowego nadruku. Dodatkowo, istnieje ryzyko uszkodzenia tkaniny, gdyż nie wszystkie są odporne na działanie tych środków i mogą zostać zniszczone lub odbarwione.

Zastanawiając się więc jak usunąć nadruk z koszulki w domowych warunkach, warto skorzystać z metody mechanicznej. Najbezpieczniej i najskuteczniej jest podgrzewać nadruk do momentu, kiedy go można bezpiecznie usunąć. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że efekt różni się w zależności od rodzaju materiału, z którego usuniemy nadruk. Najprościej jest to zrobić na koszulkach bawełnianych (szczególnie grubszych i lepszej jakości), choć zabieg może być również skuteczny na bluzach i koszulkach termoaktywnych.