Utrata niechcianych boczków przez ćwiczenia i zdrową dietę

Wielu ludzi zmaga się z problemem niepożądanych boczków, nieważne czy to kobiety czy mężczyźni. Głównym czynnikiem powodującym ich pojawienie się jest dieta zbyt bogata w węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Najskuteczniejszym rozwiązaniem, które zapewni płaski brzuch i talię osy, jest stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety na co dzień i regularne wykonywanie ćwiczeń. Pytanie brzmi: jak skutecznie eliminować boczki?

Boczki, inaczej paskudne fałdki tłuszczu znajdujące się na bokach talii, na poziomie pępka, stanowią dla wielu osób duży problem. Głównymi sprawcami ich powstawania są niewłaściwe nawyki żywieniowe – dieta, która jest zbyt obfita w kalorie, zawiera zbyt wiele nasyconych kwasów tłuszczowych i węglowodanów, zwłaszcza tych o wysokim indeksie glikemicznym.

Potencjalnym zagrożeniem dla figury typu talia osa są także tłuszcze trans, które występują w twardych tłuszczach roślinnych. Możemy je znaleźć w produktach takich jak twarde margaryny, słodkości dostępne na półkach sklepowych, wyroby cukiernicze, produkty instant oraz gotowe dania. Posiadają one nieprzyjemną zdolność do nadmiernego gromadzenia tłuszczu w okolicach brzucha.

Ważnym czynnikiem jest także alkohol. Jedno piwo może dostarczyć około 150 kcal. Mogłoby się wydawać, że to niewiele, ale rzadko zdarza się, że pijemy tylko jedno. Alkohol pobudza nasz apetyt na przekąski bogate w tłuszcze i sól, co nasila problem. Organizm spala energię pochodzącą wyłącznie z napojów alkoholowych, natomiast ta dostarczana wraz z jedzeniem zamienia się w tkankę tłuszczową. Konsumpcja 0,5 l piwa hamuje proces spalania tłuszczu nawet do godziny.

Interesującym faktem jest to, że mężczyźni są bardziej podatni na tworzenie boczków. Wszystko za sprawą hormonów – androgenów, które są odpowiedzialne za gromadzenie tłuszczu w obszarze brzucha.