Niezwykłe działanie masażu tajskiego – regeneracja i odnowa biologiczna

Masaż tajski przywędrował do nas wprost z Tajlandii, gdzie uchodzi za absolutny fundament medycyny naturalnej i zwyczajowego dbania o zdrowie. Ogólnie rzecz biorąc na terenie Azji duży nacisk kładzie się na zachowywanie równowagi miedzy duszą a ciałem. My wciąż się tego uczymy. Dopiero odkrywamy, że poprzez lepsze zadbanie o swoje ciało i pozbawienie go kryjących się w nim napięć, jesteśmy w stanie zadziałać wyraźnie na swoją psychikę i poprawić swój stan nawet na tej płaszczyźnie.

O regeneracyjnym i odprężającym masażu tajskim

W tym właśnie ma nam pomagać specjalna odmiana tajskiego masażu, będąca naprawdę złożonym systemem, stanowiącym istną mieszankę różnego rodzaju tradycji, które przez lata przewijały się w Tajlandii i różnych okolicznych krajach. Istnieją bowiem poszczególne odmiany tego zabiegu. Pamiętajmy jednak, że sam w sobie masaż posiada wiele zalet. Specjaliści uważają, ze najlepsza technika praktykowana jest na co dzień w Chiang Mai, więc jeśli masażyści opierają się w swojej pracy właśnie na niej, spokojnie można im zaufać i powierzyć im swoje ciało. Warto by było jednak wyjaśnić sobie, na czym ten zabieg tak w ogóle polega. Otóż ma on za zadanie stymulować specjalne kanaliki występujące w ludzkim ciele, które – według tradycyjnych wierzeń – odpowiadają za stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Tych kanalików jest ponad siedemdziesiąt tysięcy! Każdy z nich wymaga natomiast regularnego udrażniania, albowiem to właśnie przez te kanaliki przedostaje się powietrze, które powinno móc przez nie swobodnie przepływać. Masaż wykonywany jest na całym ciele, jednakże najważniejsze jest w nim skupienie się na górnych partiach, prowadzących od pępka aż do samych ust.

Oczywiście masaże orientalne wciąż są pewnym powiewiem świeżości w Europie, jednakże nie powinno się ich krytykować, dopóki samemu się ich nie wypróbuję. Jeżeli zreszta ktoś doszedłby do wniosku, ze dla niego ten masaż nie jest odpowiedni, zawsze pozostaje ograniczyć się do skorzystania wyłącznie z jednego takiego zabiegu. Typów masaży jest tak wiele, że każdy jest w stanie znaleźć dla siebie taki, który naprawdę mu podpasuje.