Kiedy zobaczę pierwsze efekty ćwiczeń?

Każda osoba rozpoczynająca przygodę z aktywnością fizyczną zastanawia się, kiedy mogą pojawić się pierwsze efekty ćwiczeń. Niestety nie da się określić dokładnego czasu, jaki jest potrzebny, aby zmiany w ciele były zauważalne, gdyż zależy to od indywidualnych predyspozycji, rodzaju ćwiczeń, ich ilości oraz intensywności.

Jednak przyjmuje się, że ćwicząc 3 razy w tygodniu, przynajmniej przez pół godziny i wybierając ćwiczenia o średniej intensywności, pierwsze efekty zauważymy po 2 tygodniach. Oczywiście wpływ na to ma również sylwetka, cel i inne podejmowane działania.

Jeśli zależy nam na odchudzaniu, a poza ruchem nie wprowadziliśmy żadnych zmian, to nawet długotrwałe treningi mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów, gdyż podstawą jest prawidłowa dieta. Z kolei, chcąc poprawić sylwetkę i rozbudować masę mięśniową, niezwykle ważny jest odpowiedni dobór ćwiczeń oraz dostarczenie odpowiedniej ilości białka. Bez białka nawet obciążające i długotrwałe treningi nie przyniosą efekty, dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być suplementy diety dla sportowców, czyli przede wszystkim odżywki białkowe i odżywki białkowo-węglowodanowe.

Warto przy tym pamiętać, że nie są to tylko produkty dla mężczyzn, a i kobieta, która chce zwiększyć siłę, czy wyrzeźbić konkretne partie ciała może po nie sięgnąć.