Jak powinien wyglądać dom prawdziwego sportowca?

Tenis, surfing, jazda na rowerze lub tenis stołowy. Bez względu na to, jaki sport preferujesz, istnieją kreatywne sposoby na zaprezentowanie swojego ulubionego sportu we własnym domu.

Budynki podwórkowe

To, że jesteś sportowcem, często widać w sposobie, w jaki się ubierasz, ale może nie tak bardzo we wnętrzu twojego domu. Czy nie czas to zmienić? Jeśli odczuwasz wpływ sportu w domu, zyskujesz osobisty styl, za którym tęskni tak wielu z nas. Oto proste i kreatywne wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu celu.

Coś dla fanów tenisa

Jeśli przestałeś uprawiać sport, sprzęt często ląduje w piwnicy lub garażu – gdzie po chwili zostaje zapomniany. Ale faktem jest, że rzeczy mogą być przydatne i sprawdzić się jako osobisty szczegół w domu. Co powiesz na zawieszenie na ścianie starej, ładnej rakiety tenisowej, aby przechowywać pstrokaty bukiet kolczyków? A może uważasz, że to absolutnie fantastyczny pomysł, ale brakuje Ci rakiety w domu? Udaj się na najbliższy pchli targ albo przeszukaj serwisy internetowe z używanymi rzeczami na sprzedaż i zrealizuj to wyjątkowe przedsięwzięcie.

Stabilne siedzisko

Wykonywanie sztuczek na deskorolce może być trudne, ale użycie deski jako głównego składnika do stworzenia osobistego mebla do siedzenia jest na szczęście bardzo proste. Wystarczy odkręcić kółka od samej deski, a następnie postawić ją na parze dobrze dobranych nóżek, które np. wyjęliście ze starego mebla lub zbudowaliście sami.

Powinno zacząć się wcześnie…

Mówi się zwykle o tym, kiedy najmłodsi w rodzinie są wprowadzani w ulubiony sport rodziny i oczywiście w tym samym duchu również w ukochaną ulubioną drużynę. Możecie zawiesić karuzelę w stylu baseballu nad miejscem do spania małego dziecka – może to jest sposób na stworzenie fana na całe życie? Pamiętaj tylko, aby dziecko nie mogło ściągnąć zabawki.

Jak w szatni

Jeśli nie chcesz popisywać się swoim ulubionym sportem, ale nadal chcesz zachować sportowy charakter w swoim domu, para metalowych szafek, które wyglądają, jakby pochodziły ze starej przebieralni, może być czymś idealnym dla Ciebie.

Kreatywny wieszak na ręczniki

Chcesz, aby łazienka była bardziej wyjątkowa? Stary sprzęt sportowy może wtedy załatwić sprawę! Być może zainspirujesz się małą łazienką dla gości, w której kółko gimnastyczne zostało użyte jako wieszak na ręczniki.

Tylko jako dekoracja

Nie zawsze musisz myśleć o kreatywnych rozwiązaniach, gdy chcesz wprowadzić sport do domu. Czasami wystarczy zrobić coś banalnego i zawiesić sprzęt na ścianie. Pamiętaj jednak, aby wybierać prostsze obiekty, które dodają charakteru przestrzeni, takich jak wyjątkowa deska do surfingu lub wiosło.

Stylowa zabawa

Co powiesz na stół do jadalni z orzecha włoskiego, który ma linie przypominające stół do ping-ponga? Umożliwia przede wszystkim współistnienie w jednej i tej samej przestrzeni zarówno przyjęć, jak i zabawy. Stwórz podobny stół, malując linie na obecnych meblach lub pozwól stolarzowi zbudować zupełnie nowy wariant.

Ponowne użycie podków

Ci, którzy jeżdżą konno, wiedzą, że w stajni zużywa się dużo podków. Zamiast pozwolić im leżeć i rdzewieć, możesz zebrać kilka sztuk, które następnie polecisz zlutować i jednocześnie przymocujesz kilka haczyków. Gdy projekt będzie gotowy, zyskasz niepowtarzalny wieszak, który idealnie pasuje do przedpokoju.