Jakie zdrowe nawyki warto wprowadzić do swojego życia?

Żeby być zdrowym, należy dobrze się odżywiać, ćwiczyć i dbać o swoje samopoczucie psychiczne.

To są podstawy zdrowego stylu życia, ale skąd masz wiedzieć, czy jest coś jeszcze, co może pomóc?

Pij dużo wody

To prosta, ale skuteczna zasada, która może pomóc Ci zachować nawodnienie przez cały dzień, zmniejszyć masę ciała i poprawić stan skóry. Jeśli nie jesteś pewien, ile wody należy pić, spróbuj użyć tego wzoru: 1 mililitr na każdą spożywaną kalorię (więc jeśli spożywasz 2000 kalorii dziennie, wypij 2 litry wody). To tylko szacunki; każdy jest inny i może potrzebować więcej lub mniej niż tej ilości w zależności od poziomu aktywności.

Śpij dobrze i rób sobie drzemki

Sen jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia. Zaleca siedem do dziewięciu godzin na noc dla dorosłych, ale ważne jest, abyś znalazł to, co działa najlepiej dla ciebie. Ile snu potrzebujesz, aby być zdrowym? Dopóki nie jest to poniżej sześciu godzin na noc, nie ma to znaczenia!

Naucz się ustalać priorytety

Ustalanie priorytetów nie tylko pomaga ci zachować kontrolę nad swoim życiem, ale także prowadzi do lepszych wyników prawie za każdym razem. Im coś jest dla Ciebie ważniejsze (a więc ma wyższy priorytet), tym większe są szanse, że zrobisz to dobrze i na czas.

Naucz się technik relaksacyjnych

Świetnym sposobem na relaks jest medytacja. Może ona przybierać formę spokojnego siedzenia z zamkniętymi oczami i skupiania się na oddychaniu lub słuchania uspokajającej muzyki i skupiania się na dźwięku. Joga to kolejna technika relaksacyjna, którą można wykonać w domu przy minimalnym wyposażeniu.

Polega ona na rozciąganiu się, trzymaniu póz, a czasem nawet intonowaniu mantr lub modlitw podczas trzymania póz. Ćwiczenia oddechowe są również sposobem, aby pomóc Ci się zrelaksować i zachować spokój w stresujących sytuacjach. Mindfulness to kolejna pomocna strategia, która może ułatwić Ci zrelaksowanie się, gdy czujesz się przytłoczony lub zaniepokojony czymś szczególnym (np. nauką).

Włączenie technik relaksacyjnych do codziennej rutyny nie tylko pomoże Ci poczuć się lepiej, ale także mieć więcej energii w ciągu dnia, dzięki czemu będziesz w stanie zrobić wszystko bez poczucia, że stres Cię wyczerpał!

Więcej o zdrowym stylu życia przeczytasz w serwisie https://www.faktydnia.pl/.