Dlaczego kobiety są zazdrosne o mężczyzn?

Zazdrość w związku jest zrozumiała, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że zawsze można przesadzić. Ogromna zazdrość to gwarancja ogromnych problemów.

O czym mowa?

Zacznijmy od zdefiniowania tego, z czym trzeba się mierzyć. Kiedy problem zostanie zdefiniowany, wtedy należy przejść do pozostałych spraw.

Można odnieść wrażenie, że w przypadku zazdrości nie ma sensu się specjalnie rozwodzić. Krótko mówiąc, chodzi o strach przed konkurencją. Warto również pamiętać o tym, że zazdrość kojarzy się z czymś złym, natomiast rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej – możemy mówić o emocji. Skoro chodzi o emocję, nie można stwierdzić, że mowa o czymś złym lub dobrym. Wszystko zależy od tego, co się z tą emocją zrobi.

Zazdrość kobiet – co się dzieje?

W ten sposób możemy przejść do tematu tekstu, czyli czas odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kobiety są zazdrosne o mężczyzn? Przypadki są różne, ale niektóre mogą się powtarzać.

Skoro jesteśmy przy powtórce, ogromne znaczenie mogą mieć złe doświadczenia z przeszłości. Można powiedzieć, że chodzi o wyczekiwanie (w pewnym sensie) powtórki. Dobrze również spojrzeć na sytuację z drugiej strony – wyobraźmy sobie mężczyznę, który prowadzi rozrywkowy tryb życia i zmienia się pod wpływem jakiejś kobiety. Jeżeli kobieta zna przeszłość partnera, mogą pojawić się obawy. Nie ma też co ukrywać, że znaczenie mogą mieć kompleksy – niskie poczucie własnej wartości nie prowadzi do niczego dobrego. Można też dodać, że jest to prosta droga do pojawiania się kolejnych kłopotów. Za przykład może także posłużyć przyjaźń z kobietami. Chyba wszyscy słyszeli teorię, zgodnie z którą przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje.

Co można powiedzieć na temat tych przyczyn? Czy możemy znaleźć jakiś wspólny mianownik? Nie da się wszystkiego przewidzieć, ale z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że nieodpowiedzialne podejście może zniszczyć naprawdę wiele.