Życiowi partnerzy

Gdy rozmowa dotyczy życiowych partnerów, można usłyszeć o przeróżnych dywagacjach. Nie ma też co ukrywać, że osoby możemy podzielić na mniej i bardziej atrakcyjne.

Nie ma nad czym myśleć?

Niektórzy mogą powiedzieć, że sytuacja jest jak najbardziej jasna. To prawda, aczkolwiek warto spojrzeć na temat dokładniej. Rzecz jasna nie jest to temat, w przypadku którego możemy dokładnie odnieść się do szczegółów – chodzi o przypuszczenia.

Wiele osób może twierdzić, że nie ma nad czym debatować, bo są różne gusta. Gusta są różne, ale trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że możemy niejako szukać swoich rodziców. Pewnie dla wielu jest to wymysł, ale nic bardziej mylnego. Ponadto poszukiwanie rodziców to coś, co dzieje się poza świadomością.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, czy należy odbierać to pozytywnie? Odpowiedzi na to pytanie oczywiście nie ma. Musimy też pamiętać o tym, że w dzieciństwie zdarzały się różne sytuacje, także trudno to sprowadzić do jakiejś jednej płaszczyzny. Po prostu trzeba wiedzieć, co się dzieje wokół nas – nie ma nic gorszego niż brak wiedzy o otaczającym świecie. Dobrze jeszcze zatrzymać się przy profesjonalnym określeniu tego wszystkiego – poszukiwanie osoby podobnej do rodzica to przywiązanie, które jest podstawą miłości, jaka łączy z najbliższymi osobami. Warte odnotowania jest też to, że przywiązanie te pozostaje na zawsze.

Często mówi się o tym, że mamy wpływ na to, jak przedstawia się nasze życie. To zrozumiałe, ale należy też pamiętać, iż niektóre sytuacje dzieją się poza nami.