Pożyczka na dowód: gdzie jej szukać, kto ją dostanie?

Szukasz pożyczki na dowód? Musisz wiedzieć, że jest to produkt, który można uzyskać łatwo i szybko bez wychodzenia z domu. Zanim jednak rozpoczniesz konkretne poszukiwania, przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania osób zainteresowanych pożyczkami na dowód.

Pożyczka na dowód w firmie pozabankowej

Pożyczki na dowód są udzielane tylko przez sektor pozabankowy. W bankach trzeba donieść więcej dokumentów. Dlatego jeśli zależy Ci na czasie, to warto postawić na firmę pożyczkową.

A jak ją znaleźć? Trzeba wykorzystać do tego internet i w wyszukiwarce wpisać hasło „pożyczka na dowód”. Wyświetlą się strony internetowe różnych firm, za pomocą których można złożyć wniosek o takie finansowanie.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki na dowód?

Jak sama nazwa wskazuje, do uzyskania pożyczki na dowód, jest potrzeby dowód osobisty. Musi być on ważny i nie można go zastąpić innym dokumentem potwierdzającym tożsamość, takim jak paszport czy prawo jazdy.

W większości przypadków do otrzymania środków wystarczy mieć tylko dowód osobisty, ale czasami może zdarzyć się tak, że pożyczkodawca poprosi o inne dokumenty, potwierdzające Twój dochód. O konieczności uzupełnienia wniosku zostaniesz oczywiście poinformowany.

Kto nie dostanie pożyczki na dowód?

Pożyczka na dowód nie może zostać udzielona, jeśli:

  • jesteś zbyt młody lub w zbyt zaawansowanym wieku (każda firma ustala własne granice wiekowe),
  • nie jesteś obywatelem Polski lub jesteś, ale na stałe mieszkasz za granicą,
  • nie masz udokumentowanych dochodów o wysokości takiej, aby bez problemu spłacać pożyczkę na dowód,
  • masz zbyt wiele zobowiązać do spłaty,
  • jesteś wpisany do rejestru dłużników,
  • nie posiadasz własnego konta bankowego, które umożliwi wysłanie przelewu weryfikacyjnego.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki na dowód?

Warunkiem otrzymania pożyczki na dowód jest uzyskanie pozytywnej oceny zdolności do jej spłaty. A wpływa na to wysokość dochodów i zobowiązań oraz historia kredytowa.

Aby zwiększyć swoje szanse, można poszukać dodatkowej pracy (np. na popołudnia lub weekendy), która pozwoli podnieść dochody. Musisz jednak pamiętać, że praca nie może być wykonywana „na czarno”. Musisz podpisać umowę, a pensję otrzymywać na konto.

Jeśli aktualnie spłacasz jakieś zobowiązania, to pamiętaj, aby nie spóźniać się z przelewaniem rat, a gdy jest możliwość, to całkowicie spłacić produkty, do których zamknięcia niewiele Ci już zostało.

Warto także pamiętać, że na zdolność do spłaty wpływa także liczba zapytań o kredyty czy pożyczki odnotowanych w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego jeśli masz w planach wnioskować o pożyczkę na dowód, to wybierz maksymalnie trzy firmy, od których chcesz uzyskać ofertę, aby móc porównać koszty, ale jednocześnie nie obciążać swojej zdolności.

Czy dostanę pożyczkę na dowód, jeśli pracuję za granicą?

Jak pisaliśmy wyżej, jednym z warunków, które trzeba spełnić, aby starać się o pożyczkę na dowód, jest stałe zamieszkanie na terenie Polski. Jeśli pracujesz za granicą, to to wymaganie niestety nie zostanie spełnione, więc Twój wniosek nie może zostać rozpatrzony pozytywnie.

W takim przypadku możesz udać się do banku – niektóre z nich akceptują dochody zagraniczne, ale uzyskiwane tylko w konkretnych, stabilnych walutach (np. euro, dolar amerykański, korona szwedzka czy korona norweska).

Czy dostanę pożyczkę na dowód, jeśli mam już kredyt w banku?

Nie ma żadnego ograniczenia, które mówi, ile produktów kredytowych można posiadać. Wszystko zależy od posiadanej zdolności kredytowej, czyli tego, czy przy swoich obecnych dochodach dasz radę je wszystkie spłacać.

Jeśli więc po odjęciu raty Twojego kredytu oraz sfinansowaniu kosztów utrzymania Twoich i Twojej rodziny, zostaje Ci w budżecie domowym przestrzeń na spłatę pożyczki na dowód, to jak najbardziej możesz o nią zawnioskować.

Pamiętaj jednak, że warunkiem, który trzeba spełnić, jest pozytywna historia kredytowa, czyli żeby otrzymać decyzję pozytywną w firmie pożyczkowej, nie możesz mieć zaległości w spłacie swoich bankowych kredytów.