Streetwear w zimie – na co warto postawić?

Stawianie na modę uliczną cieszy się dużą popularnością w krajach zachodnich, choć ostatnio dostrzec możemy podobne trendy w przypadku Polski. Choć styl streetwear wywodzi się przede wszystkim z hip-hopu, nie sposób nie zauważyć, że obecnie znacząco wykracza on poza to. Wciąż jednak sztandarowym ubiorem pozostają bluzy z kapturem i luźne spodnie. Jednak zimową porą na większym znaczeniu zyskują również czapki i kurtki. Na co więc warto zdecydować się podczas przygotowywania zimowej garderoby?

Styl streetwear zimą – dlaczego jest to tak trudne?

Co do zasady styl streetwear stawia na indywidualizm, podkreślanie siebie i tworzenie własnej kombinacji zestawów ubrań. W przypadku letniej oferty odzieżowej nie ma z tym zbyt dużego problemu. Wszechstronność wyboru zdaje się znacząco zmniejszać w przypadku zestawów zimowych. Tu rzeczywiście trudno o taką różnorodność, co przyczynia się do ograniczonego wyboru. Jednak patrząc na produkty, np. popularnej marki CP Company nie sposób nie zauważyć, że i tu mamy spore pole do popisu.

Zacznij od nieszablonowości!

Oczywiście dobranie odpowiedniego stroju w pierwszej kolejności powinno opierać się na osobistych preferencjach i na tym, co lubimy nosić. Wszak to indywidualizm jest najważniejszą cechą tego stylu. Streetwear doskonale prezentuje się w bardzo różnorodnych, a jednocześnie nietypowych rozwiązaniach. Śmiało możemy sięgnąć zarówno po kurtki puchówki, jak i dłuższe, eleganckie płaszcze. Jedno i drugie rozwiązanie zagwarantuje nam komfort i praktyczne zastosowanie. Pod nawet grubą kurtką zimową śmiało możemy postawić na barwną bluzę lub T-shirt. W stylu streetwear stawia się na jasne prezentowanie marki, warto więc nie uciekać się do typowo gładkich ubrań. Z kolei na nogi warto założyć szare lub czarne spodnie. Dokładny kolor powinien zależeć od tego, jakie okrycie wierzchnie ostatecznie wybierzemy. A co z butami? Tu dobrze sprawdzą się buty New Balance’y, a jeśli zima jest mroźna, można postawić na buty typowo zimowe.

Co z nakryciem głowy?

Tu moda uliczna również pozwala na bardzo dużą różnorodność. O ile zima nie jest dobrym czasem na zwykłe czapki z daszkiem, o tyle znaleźć można wiele czapek typowo zimowych, które mają ciekawe stylizacyjne urozmaicenia. Do takich należy nie tylko logo producenta, ale np. ozdobniki imitujące gogle.

Moda, która nie odejdzie… nawet zimą

Styl streetwear wyróżnia się tym, że w jego przestrzeni trudno mówić o tym, aby cokolwiek „odeszło na zawsze”. Faktycznie bowiem jest to styl, którego nie imają się zmiany w światowej modzie. Co za tym idzie, lubuje się on w sięganiu po starsze rozwiązania. Idzie to w parze z poczuciem indywidualizmu, co dostrzec można również zimą. Pozornie wydaje się trudne realne prezentowanie rozwiązań podkreślających osobisty charakter osoby noszącej dane ubrania, ale przy odrobinie wysiłku jest to możliwe. Zimą część odzieży wierzchniej może zakrywać to, co nas wyróżnia, na szczęście nie jest w stanie zrobić tego w pełni. Nawet casualowa stylizacja w nurcie streetwear pozwala na dopasowanie stroju do tego, co chcemy sobą wyrazić.