Co kupić na prezent dla majsterkowcza?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas najwyższy, aby pomyśleć o upominkach dla najbliższych. Jeśli w swojej rodzinie masz zapalonego majsterkowicza, który uwielbia spędzać czas w swoim warsztacie, mamy dla Ciebie kilka pomysłów na prezent. Sprawdź koniecznie, w co możesz uzupełnić warsztat majsterkowicza.

Zestaw śrubokrętów – zawsze trafiony prezent

Niezależnie od tego, czym zajmuje się majsterkowicz, z pewnością przydadzą mu się śrubokręty. Są niemal niezbędne podczas naprawiania różnego rodzaju sprzętów. Przydadzą się także podczas odnawiania starych mebli czy nawet składania modeli.

Oferta śrubokrętów w sklepach budowlanych jest ogromna. Możesz wybrać pojedyncze wkrętaki z końcówką wolframową i wygodną rękojeścią. Warto wówczas wybrać śrubokręty, które są najczęściej używane przez daną osobę. Mogą być to śrubokręty płaskie, krzyżakowe czy torx. W ten sposób skompletujesz samodzielnie zestaw wysokiej jakości śrubokrętów, które z pewnością spodobają się majsterkowiczowi.

Jeśli nie wiesz dokładnie, jakich śrubokrętów brakuje w kolekcji majsterkowicza, sięgnij po wygodne i estetyczne zestawy wkrętaków. Dostępne są zarówno mniejsze, jak i bardziej rozbudowane zestawy śrubokrętów obejmujące od 10 do nawet 50 sztuk.

W warsztacie majsterkowicza hobbysty bardzo częstym problemem jest brak miejsca na przechowywanie wszystkich narzędzi. Możesz to rozwiązać, kupując mu zestaw wymiennych bitów z rękojeścią. Tego rodzaju komplet zajmuje znacznie mniej miejsca niż zestaw pełnowymiarowych śrubokrętów, a jest tak samo funkcjonalny.

Idealny podarunek dla ambitnych majsterkowiczów – wkrętarko-wiertarka

Jeśli możesz przeznaczyć nieco większą kwotę na prezent dla majsterkowicza, zamiast zestawu śrubokrętów kup mu wkrętarko-wiertarkę. Nie ma osoby, która z tego sprzętu by się nie ucieszyła. To niewielkie elektronarzędzie znacznie usprawnia i przyspiesza wkręcanie śrub, składanie mebli, a nawet wykonywanie otworów w miększych materiałach. Spokojnie więc może zastąpić wiertarkę.

Wiertarko-wkrętarki najczęściej są zasilane akumulatorowo, więc nie mają tak dużej mocy jak wiertarki. Jest to jednak sprzęt idealny dla majsterkowicza. Mały i poręczny pozwoli wkręcać i wykręcać śruby nawet w miejscach trudno dostępnych.

Do wyboru masz modele o większej i mniejszej mocy. Możesz także wybrać wkrętarko-wiertarkę z udarem, której zastosowanie będzie jeszcze szersze. Przy wyborze modeli na prezent najlepiej przejrzeć oferty renomowanych firm takich jak Bosch czy Makita. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz sprzęt świetnej jakości, który przez długi czas będzie dobrze spełniał swoją funkcję.

Idealnym prezentem na święta dla majsterkowicza hobbysty będą wkrętaki. Możesz wybrać pojedyncze sztuki wysokiej jakości, dzięki czemu złożysz dopasowany do potrzeb zestaw lub sięgnąć po gotowe komplety. Doskonałym pomysłem jest także wkrętarko-wiertarka o szerokim zastosowaniu. Sprawdzi się w warsztacie każdego majsterkowicza, ułatwiając i przyspieszając pracę. Koniecznie wybierz model renomowanej firmy, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz sprzęt dobrej jakości.